پرش لینک ها

تاکید برفعالیت در بیمه های زندگی

 

تاکید برفعالیت در بیمه های زندگی به منزله ممنوعیت آنان در صدور سایر بیمه نامه ها نیست.
به گزارش بیما، بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران اصلاحیه ای در خصوص خبر”صدور بیمه نامه شخص ثالث توسط شرکت های جدید بیمه ای ممنوع شد” به شرح زیر صادر کرد.

الف) رشته بیمه شخص ثالث بخشی از پرتفوی شرکت های بیمه ای  جنرال محسوب می شود و این شرکت ها براساس قانون مکلف به صدور بیمه نامه در همه رشته ها و ازجمله بیمه  مسوولیت مدنی دارندگان وسایل نقلیه موتوری زمینی در مقابل شخص ثالث  هستند.

ب) شرکت های جدید بیمه ای با تمرکز در رشته های خاص بیمه ای  به سمت فعالیت های تخصصی حرکت می کنند و برای مثال در بیزینس پلان برخی از شرکت ها بر فعالیت متمرکز بر روی رشته بیمه های زندگی تاکید شده است که البته این تاکید به معنای ممنوعیت فعالیت آنان در رشته های دیگر نیست.

ج) در بخشی از این خبر به نقل از رییس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران تصریح شده: “اگر صدور بیمه نامه شخص ثالث دارای صرفه اقتصادی نباشد، شرکت های جدید اصراری برای صدور مجوز فعالیت ندارند”

د) پس از گذشت هفت دهه از فعالیت صنعت بیمه در کشور هنوز بازارهای بکر و ظرفیت های بسیاری در این صنعت وجود دارد که می تواند به رقابتی تر شدن فضای بازرگانی صنعت بیمه کمک کند و از این حیث هیچ محدودیت و ممنوعیتی برای شرکت های بیمه دارای مجوز وجود ندارد و همه می توانند در چارچوب های تعیین شده در رشته های گوناگون به فعالیت و بازاریابی بپردازند.

ه) با توجه به شرایط حساس اقتصادی و نقش اثرگذار و مهم صنعت بیمه در معادلات پولی و مالی انتظار می رود رسانه های وزین و دلسوز بیش از پیش حساسیت های موجود را درک کرده و از انتشار اخبار دو پهلو و بعضاً تنش زا بپرهیزند.

[box] با بیمه زندگی سامان آشنا شده اید؟؟ شما هم روزی بیمه زندگی خواهید داشت.[/box]

یک دیدگاه بگذارید

×

سلام

× پشتیبانی