پرش لینک ها

بارندگی شدید موجب جاری شدن سیل درغرب مازندران شد

بارندگی شدید که ازروزگذشته درمناطق مختلف مازندران بویژه غرب استان آغاز شده و همچنان ادامه دارد موجب جاری شدن سیل، آبگرفتگی واحدهای مسکونی و تجاری و اختلال در تردد خودروها درمحورهای مواصلاتی این مناطق شد.
به گزارش نوشهر آنلاین از ایرنا/شهرهای نور، نوشهر، چالوس ، عباس آباد ، تنکابن و رامسر هم اکنون وضعیت دراین مناطق بویژه درشهرهای نوشهر و چالوس به گونه ای است که عبور و مرورخودروها به دلیل آبگرفتگی معابرعمومی با مشکل رو به رو شده است.

براساس گزارش های دریافتی ازمنابع رسمی، به دلیل طغیانی شدن برخی از رودخانه ها از جمله ˈماشلکˈ و ˈگنداب رودˈ، سطح وسیعی ازمناطق مختلف شهرهای نوشهر و چالوس را آب همراه با گل و لای دربرگرفته و به انسداد برخی راه های ارتباطی انجامیده است.

بنا به گزارش خبرنگار ایرنا در منطقه، هم اکنون بسیاری از خیابان های نوشهر از جمله خیابان فردوسی شمالی، بابا طاهر، محوراصلی نوشهر و چالوس، مناطق شهری بهجت آباد، هلستان، کشکسرا و اشکاردشت دچار آبگرفتگی شدید است و سرعت و حجم آب به حدی است که موجب زیرآب رفتن و جا به جایی برخی از خودروها درمعابراین شهرها شده است.

فرماندارنوشهرگفت: به دلیل جاری شدن سیل، سطح وسیعی ازمناطق شهری بهجت آباد، شریعت آباد، روستای کشکسرا و بخشی از مناطق کورکورسر درمحاصره آب قرار گرفته و وضعیت نگران کننده است.

ˈمحمدعلی قمی ˈ در گفت وگو با خبرنگارایرنا افزود: باوجود این که نیروهای امداد رسانی از ساعات اولیه وقوع سیل یعنی ازساعت ۳ بامداد امروز در محل حادثه حضورپیدا کرده اند اما خدمات رسانی به سیلزدگان دراین مناطق با دشواری صورت می گیرد.

وی ادامه داد: هرچند مدیریت ستاد بحران درشهرستان از نخستین ساعات وقوع سیل فعال شده است اما همکاری مسوولان استانی برای کاهش میزان خسارت وارده ناشی از این حادثه غیرمترقبه بسیار ضروری است.