نوع بیمه نامه را انتخاب کنید:

Page Title

لغو پروازهای فرودگاه نوشهر ، قصه تکراری اما غصه ای تازه

لغو پروازهای فرودگاه نوشهر ، قصه تکراری اما غصه ای تازه

فرودگاه نوشهر یکی از دو فرودگاه غرب مازندران و دومین فرودگاه بزرگ استان پس از فرودگاه بین المللی ساری است ولی بیشتر پروازهای این فرودگاه در شرایط آب و هوایی نامساعد لغو شده یا با تاخیر طولانی مدت همراه است.

البته این اتفاق محدود به فصل سرما نیست و در بهار و تابستان نیز به محض پدیدار شدن مه غلیظ بر فراز فرودگاه نوشهر ، پروازهای آن باطل می شود.

ساخت و سازهای غیرمجازی که سال های گذشته پیرامون این فرودگاه بویژه ضلغ غربی آن صورت گرفته در ایجاد این مشکلات چندان بی تاثیر نبوده است.

تاخیرهای پی در پی و لغو پرواز نه تنها به لحاظ روحی و روانی عوارض زیادی برای مسافرانی که از مدت ها قبل خود را برای یک سفرهوایی آرام و به دوراز دغدغه آماده می کنند به همراه داشته ، بلکه تکرار آن نیز خسارت های هنگفتی متوجه شرکت های هواپیمایی کرده است.

تداوم مشکل لغو و تاخیر پروازهای فرودگاه نوشهر در حالی است که مسوولان محلی و استانی به مناسبت های مختلف از این فرودگاه در کنار منطقه ویژه اقتصادی نوشهر به عنوان مهم ترین ظرفیت اقتصادی و گردشگری منطقه یاد می کنند.

همچنین وعده حل مشکلات فرودگاه بیش از هر موضوع دیگری همواره مورد تاکید مسوولان محلی تازه وارد اعم از نماینده مجلس ، فرماندار و غیره قرار می گیرد، ولی پس از مدتی گویی به فراموشی سپرده می شود.

تداوم وضعیت موجود در فرودگاه نوشهر شرکت های هواپیمایی را هم نگران کرده است.

رییس ایستگاه شرکت هواپیمایی آسمان در نوشهر با ابراز نگرانی از وضعیت موجود از مسوولان نهادهای ذیربط برای رفع این مشکل خواستار همکاری همه جانبه شد.

ˈمحمدرضا صلح جو ˈ  شمار پروازهای باطل شده این شرکت از ابتدای سال جاری تاکنون حدود ۱۰ سورتی اعلام کرد و گفت : این رویه متاسفانه سبب سردرگمی مسافران و حتی اعتراض شمار زیادی از مسافران شده است.

وی افزود : علاوه بر این ، ادامه چنین وضعیتی در بی اعتمادی مسافران و نیز کسادی بازار کسب و کار این شرکت برای تکمیل ظرفیت مسافر تاثیربسزایی داشته است که درصورت برطرف نشدن مشکل ازاین که برخی از پروازها به طور کلی برداشته شود بسیار محتمل است.

فرماندار نوشهر نیز از به پایان رسیدن عملیات ساخت و تجهیز دستگاه کمک ناوبری VOR/DMEدر فرودگاه این شهر خبر داد و حضور نیافتن کارشناسان شرکت سازنده برای انجام آزمایش بر روی این دستگاه را از دلایل عمده تاخیر زیاد در راه اندازی آن برشمرد.

ˈ محمدعلی قمی ˈ گفت : با راه اندازی این دستگاه مشکل و موانع حدود ۸۰ درصد از لغو پروازها در شرایط نامساعد جوی حل خواهد شد.

خبرنگار  برای اخذ دیدگاه رییس فرودگاه نوشهر و انجام گفت و گو با وی چندین بار تماس تلفنی برقرار کرد ولی هیچ کدام به نتیجه نرسید.

فرودگاه نوشهر با قدمتی حدود ۶۰ سال در زمینی به مساحت حدود ۵۸ هکتار از قدیمی ترین فرودگاه هایمازندران است.

هم اکنون هفته ای شش سورتی پرواز در مسیرهای رفت و برگشت از فرودگاه نوشهر به مشهد و تهران و برعکس انجام می شود.

اشتراک گذاری:
بدون دیدگاه

با عرض پوزش، فرم نظر در این زمان بسته است.