نوع بیمه نامه را انتخاب کنید:

Page Title

موانع اجرایی طرح فاضلاب شهری نوشهر و چالوس برطرف شود

موانع اجرایی طرح فاضلاب شهری نوشهر و چالوس برطرف شود

نماینده مردم نوشهر ، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ورود فاضلاب های این شهرهای ساحلی به داخل دریا بر ضرورت رفع موانع و اجرای کامل طرح شبکه جمع آوری فاضلاب شهری تاکید کرد.

قاسم احمدی افزود: این طرح در سال 1376 در بیشتر شهرهای ساحلی مازندران بویژه نوشهر و چالوس اجرا شد ولی در سال های اخیر به علت کمبود و تخصیص ندادن بموقع اعتبارات به صورت نیمه تمام باقی مانده است.
وی جلوگیری از آلودگی منابع آب های سطحی، حل معضل بهداشتی فاضلاب منازل و اماکن عمومی، پیشگیری از اشاعه بیماری، حفاظت از منابع آب در بخش های آشامیدنی، بازیافت پساب تصفیه شده و استفاده مجدد از آن در بخش کشاورزی را از جمله اهداف اجرای این طرح معرفی کرد.
وی ورود انبوه فاضلاب به داخل رودخانه ها و دریا را عوامل تهدید کننده محیط زیست دانست و از مسوولان نهادهای ذیربط خواست تا اجرای طرح شبکه فاضلاب شهری در اولویت برنامه کاری شان قرار دهند.
این نماینده مجلس شورای اسلامی ابراز امیدواری کرد با در نظر گرفتن اعتبارات قابل توجه از سوی دولت در لایحه بودجه پیشنهادی سال 93 برای طرح های نیمه تمام، شاهد تکمیل طرح فاضلاب در شهر های نوشهر و چالوس باشیم. 
با اجرای کامل طرح شبکه فاضلاب شهری دستکم 223 هزار نفر از جمعیت شهرهای نوشهر و چالوس زیر پوشش این طرح قرار می گیرند. 
طبق آمار موجود، سالانه 400 میلیون متر مکعب فاضلاب در شمال کشور تولید می شود که فقط 40 درصد آن تصفیه می شود و 60 درصد بقیه به صورت مستقیم و غیر مستقیم به دریای خزر می ریزد.

/ ایرنا 

اشتراک گذاری:
بدون دیدگاه

با عرض پوزش، فرم نظر در این زمان بسته است.