نوع بیمه نامه را انتخاب کنید:

Page Title

تغییر در فرهنگ و ارشاد اسلامی نوشهر/حیدری رفت، بابک شمس معارفه شد

تغییر در فرهنگ و ارشاد اسلامی نوشهر/حیدری رفت، بابک شمس معارفه شد

موج تغییرات مدیریتی در سطح مدیران شهرستانی این بار در ارشاد نوشهر ساحل گرفت و طی آن حجت الاسلام توپاحیدری تودیع و بابک شمس ناتری معارفه شد.

به گزارش نوشهر نیوز، جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان نوشهر با حضور حجت الاسلام ابراهیمی مدیرکل ارشاداسلامی و دبیر شورای فرهنگ عمومی استان مازندران، امام جمعه، فرماندار و تنی دیگر از مسوولان شهرستان نوشهر و اصحاب رسانه برگزار شد و طی آن بابک شمس بعنوان سرپرست اداره ارشاد نوشهر معرفی و از زحمات حجت الاسلام حیدری تقدیر بعمل آمد.
در این جلسه مدیرکل ارشاد اسلامی مازندران با اشاره به درپیش بودن ایام دهه مبارک فجر گفت: بهمن برای همه ما یادآور حماسه عشق و ایثار و ثمراتی است که به برکت امام راحل و مردم همیشه در صحنه بدست آمد. چه اینکه طی 35 سال استکبار هرچه در توان داشت برای به زانو درآوردن انقلاب بکار گرفت اما هرگز نتوانست کاری از پیش ببرد.
حجت الاسلام عباسعلی ابراهیمی در ادامه با بیان اینکه محور همه برنامه ریزی های توسعه به فرهنگ برمی گردد اظهارداشت: تا تعلیم نباشد تزکیه معنایی ندارد، معاش باید باشد تا معاد باشد. در همین راستا نیز اجتماع، سیاست، اقتصاد و … نیز باید پیوست فرهنگی داشته باشد تا به بتوان به اهداف مورد نظر دست یافت.
وی از کار و ابتکار بعنوان لازمه رسیدن به اهداف یاد و تصریح کرد: اگر خلاقیت اندیشه و تحول زایی نباشد و حرکت بکر در جامعه ظهور نیابد و تبلیغات بروز را در جامعه ترویج نکنیم آنهم در عصری که اینترنت و ماهواره در جهان حرف اول را می زند به آن جایگاه اصلی و واقعی نمی رسیدم.

ابراهیمی در ادامه با تقدیر از زحمات و خدمات چندساله حجت الاسلام حیدری در سمت ریاست اداره فرهنگ و ارشاداسلامی نوشهر گفت: از آنجایی که ایشان در ارشاد مامور بوده و به زمان بازنشستگی خود نزدیک می شوند باید به جایی که استخدامش هستند بازگردند. وی طی سالهای گذشته منشاء خدمات خیر و ارزنده ای در حوزه فرهنگ و هنر شهرستان بوده که جای تقدیر دارد.
مدیرکل ارشاد اسلامی مازندران در ادامه با بیان اینکه سعی شده نیروی جدید در سمت سرپرستی از بدنه خود ارشاد باشد افزود: با توجه به اینکه بابک شمس از نیروی های ارشاد بوده و از سابقه اخلاقی، ارتباطی و وظایف مداری چشم و دل پاکی خوبی برخوردار بوده ایشان را برای سمت سرپرستی برگزیدیم و امیدواریم بتواند از نیروی جوانی و تجربه خود در کنار تجربیات ارزنده حجت الاسلام حیدری استفاده لازم را ببرد.

وی در ادامه با اشاره به نمایشگاه کتاب مازندران نیز گفت: این نمایشگاه از 14 تا 20 بهمن با حضور 400 ناشر از سطح کشور برگزار می شود. عرضه کتاب در این نمایشگاه با 40 درصد تخفیف بوده و حدود 40 هزارعنوان کتاب برای آن درنظر گرفته شده است. همچنین 240 عنوان کتاب با 373 هزارنسخه که در سال 92 به چاپ رسیدند نیز در این نمایشگاه شرکت داده می شوند.
ابراهیمی افزود:  در راستای ترویج فرهنگ مطالعه در سال جاری 47 هزار و 800 عنوان کتاب در سطح مدارس، دانشگاه ها، کتابخانه ها، یادواره ها و … اهدا شده است.
وی در پایان با اشاره به تصمیمات خانه مطبوعات برای نمایندگش غرب مازندران گفت: خانه مطبوعات جایگاهی غیرانتفاعی بوده و در مدیریت مستقیم ارشاد نیست. اعضای هیات مدیره و مدیرعامل می توانند طبق ضوابط  رویکرد خود را اعمال کنند.
امام جمعه نوشهر نیز در این مراسم با تقدیر از زحمات حجت الاسلام حیدری گفت: ایشان طی سالهای خدمت خود در ارشاد نوشهر زحمات و خدمات قابل تقدیری داشتند. تعامل وی با اصحاب هنر، اندیشه و قلم و گامهایی که در این عرصه برداشتند ستودنی است.
حجت الاسلام مشایخ افزود: ما بعنوان روحانی هرگز با هنر و شادی مردم مخالف نبوده و نیستیم. بلکه هدف ما تربیت صحیح و سالم ماندن فرزندان مان است. هنر، هنرمند و شادی باید در چارچوب نظام بوده و وسیله ای برای به ابتذال کشاندن جامعه نباشد.
وی در ادامه با تاکید بر اینکه در بین همه پستها و سمتها، بیشترین لغزش و خطر ارشاد را تهدید می کند خطاب به سرپرست جدید ارشاد نوشهر گفت: مسوولیت پذیری در این سمت شاید با تهمت ها و اعتراضاتی همراه باشد، شما در سن جوانی و آغاز کار قرار دارید و باید بسیار مراقب باشید و از غرور دوری جسته و پشت پرده را ببینید.

گفتنی است بابک شمس ناتری دانش آموخته رشته های حسابداری و مدیریت فرهنگی است . یکی از چهره های نام آشنای عرصه های فرهنگ، هنر و رسانه استان است.

اشتراک گذاری:
بدون دیدگاه

با عرض پوزش، فرم نظر در این زمان بسته است.