نوع بیمه نامه را انتخاب کنید:

Page Title

پلنگ تنکابنی پس از اصابت گلوله به شدت زخمی شد

پلنگ تنکابنی پس از اصابت گلوله به شدت زخمی شد

دکتر ایمان معماریان در مورد آخرین وضعیت پلنگ تنکابن گفت: عکس رادیوگراف و سی تی اسکن نشان می دهد پلنگ هدف گلوله قرار گرفته است و ساچمه های متعددی در بدن حیوان وجود دارد. یکی از گلوله ها نیز پس برخورد با ستون مهره ها از مهره کمری L5 وارد و در مهره L6 ثابت شده و نخاع حیوان را کاملا از بین برده است .

با بررسی دقیق تیم دامپزشکی و محیط زیست به این  نتیجه رسیدند که پلنگ تنکابن قبل از اصابت گلوله در دام سیم یا همان تله قرار گرفته بود که با کشمش فراوان جان خود را نجات داد

هنوز علت حادثه و از عوامل آن خبری از سوی محیط زیست منتشر نشده است.

این پلنگ که جنسیت آن نر بوده و جثه بسیار بزرگی دارد شب گذشته در حاشیه رودخانه ای در منطقه جنگلی دوهزار تنکابن در حالی که قادر به حرکت دادن پاهای خود نبوده و خود را روی زمین می کشیده، مشاهده شده است.

شب گذشته یک پلنگ بزرگ جثه در حاشیه جاده‌ای در ارتفاعات دوهزار تنکابن در استان مازندران، در حالی که توانایی حرکت دادن پاها و دم خود را نداشت، مشاهده شد. تیم دانپزشکی پارک پردیسان پس از این گزارش، به سرعت خود را به محل رساند و با پلنگی روبرو شد که وزنی استثنایی در حدود 100 کیلوگرم داشت و در کنار جاده بدن خود را با زحمت فراوان روی زمین می‌کشید.

این پلنگ، نیمه شب گذشته با استفاده از یک خودروی پیکاپ به تهران منتقل شد و ساعت 8 صبح امروز برای عمل جراحی به بیمارستان دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران برده شد.

اشتراک گذاری:
بدون دیدگاه

با عرض پوزش، فرم نظر در این زمان بسته است.