نوع بیمه نامه را انتخاب کنید:

Page Title

تدوین طرح جامع مناطق سرمایه گذاری نوشهر

تدوین طرح جامع مناطق سرمایه گذاری نوشهر

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری نوشهر، محمدعلی قمی اویلی در نشست مشترک با سرمایه گذاران حوزه گردشگری که در محل فرمانداری نوشهر برگزار شده بود گفت: آمادگی کامل برای حمایت از بخش خصوصی در جهت سرمایه گذاری گردشگری و توریسم وجود دارد.

وی افزود: شهرستان نوشهر از یک سو بواسطه وجود قابلیت های منحصر بفرد طبیعی، سواحل آرام و دریا و مناطق دارای پوشش جنگلی، وجود بندر و فرودگاه و از سوی دیگر بدلیل برخورداری از پیشینه تاریخی چند هزار ساله در منطقه کجور فرصت های اقتصادی مطلوبی را برای سرمایه گذاری گردشگری فراهم کرده است.

فرماندار نوشهر با بیان آنکه طرح پایش و آمایش سرزمینی و شناسایی مناطق گردشگری برای تسهیل بخشی سرمایه گذاری در مراحل نهایی قرار دارد عنوان داشت: طرح جامع مناطق سرمایه گذاری نوشهر بزودی تدوین خواهد شد تا سرمایه گذاران بتوانند براحتی در این مناطق سرمایه گذاری کنند.

وی با اشاره به جزئیات طرح جامع مناطق سرمایه گذاری و تصویب مناطق نمونه گردشگری خاطرنشان کرد: آنچه که در این خصوص بیشتر مورد هدف‌گذاری قرار گرفته توجه به توانمندی‌ها و قابلیت‌های مناطق سرمایه گذاری است که می‌تواند یک مسیر تحولی در رونق گردشگری منطقه بشمار آورد.

قمی اویلی تاکید کرد: در این طرح تلاش شده علاوه بر فرصت های گردشگری، از ایده ها و پتانسیل های علمی و دانشگاهی تنها دانشکده دولتی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی غرب مازندران مستقر درنوشهر و همچنین موسسات آموزش عالی هنر و معماری این شهرستان نیز بهره گیری شود.

وی با اشاره به آنکه مناطق شهرستان نوشهر بویژه بخش مرکزی این شهرستان از نزدیکترین فاصله کوه و دریا برخوردار است اظهار داشت: بطور حتم ویژگی این منطقه فرصت های جدیدی در طرح های گردشگری ایجاد کرده و درآمد پایدار در حوزه گردشگری را میسر ساخته است.

وی به وجود جنگل سی سنگان در نوشهر اشاره کرد و خاطرنشان کرد: تاکنون تنها از جاذبه های طبیعی جنگل سی سنگان استفاده شده و این جاذبه خود به تنهایی باعث جذابیت مسافران شده درحالیکه بایستی از پتانسیل های این جنگل با ورود طرح های جدید بیشتر استفاده شود.

فرماندار نوشهر در پایان خاطرنشان کرد: البته طرح های گردشگری بایستی با حفظ مسائل زیست محیطی، بومی سازی و احترام به مسائل دینی، فرهنگی و ملی و آئینی ارائه شود تا به داشته ها و هویت بومی- دینی منطقه آسیبی وارد نشود و مطمئناٌ از سوی دیگر به غنای این فرهنگ بیافزاید.

در این نشست طرح های سرمایه گذاران در حوزه جنگل پیمایی، طبیعت گردی، اکوتوریسم، احداث تله کابین در جنگل سی سنگان، ایجاد مراکز تفریحی و خدماتی در طرح های سالمسازی دریا و ساخت هتل و اماکن توریستی مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.

اشتراک گذاری:
بدون دیدگاه

با عرض پوزش، فرم نظر در این زمان بسته است.