نوع بیمه نامه را انتخاب کنید:

Page Title

بهره برداری سه طرح عمرانی در فرودگاه نوشهر

بهره برداری سه طرح عمرانی در فرودگاه نوشهر

پایانه فرودگاه نوشهر به مساحت ۷۰۰ متر مربع، نصب دستگاه کمک ناوبری و سالن همایش فرودگاه با ظرفیت ۲۰۰ نفر صبح با حضور مدیرعامل شرکت فرودگاه های کشور ،استاندارمازندرانومسئولین شهرستان نوشهر به بهره برداری رسید.
*فرودگاه‌های هر شهر نماد و سمبل حمل و نقل هوایی آن منطقه هستند
رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه های کشور در این مراسم با اشاره به این نکته که فرودگاهنوشهر باید به عنوان الگو معرفی شود گفت: فرودگاه‌های هر شهر نماد و سمبل حمل و نقل هوایی آن منطقه هستند.
محمود رسولی‌نژاد درباره نصب دستگاه ویژه پرواز و فرود هواپیماها در فرودگاه نوشهر در شرایط بد آب و هوایی تصریح کرد: این دستگاه به ارزش ۷۰۰ هزار یورو خریداری شد و برای نصب و اجرای آن نیز بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال هزینه داخلی صورت گرفته است که مراحل نهایی خود را طی می‌کند.
وی با اشاره به هزینه ۱۲۰ میلیلرد ریانی برای فرود گاه های کشور افزود: این هزینه ها در حالی انجام می شود که میزان درآمد فرودگاه ها حدود ۵۰ میلیارد ریال است.
رسولی‌نژاد با اشاره به اینکه حمل و نقل هوایی به جهت جلوگیری از اطلاف وقت از اهمیت ویژه ای برخوردار است افزود: آنچه که برای تحقق این مهم بسیار حایز اهمیت است جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در اطراف فرودگاه ها است که در این زمینه شهرداران باید همکاری بیشتری داشته باشند.
وی تاکید کرد: اکنون به علت وجود این معضل، متاسفانه از مجموع طول حدود دو هزار و ۵۰۰ مترباند فرودگاه نوشهر ، فقط از یکهزار و ۸۰۰ متر طول آن استفاده می شود.
*امکانات فرودگاه نوشهر باید با رویکرد گردشگری باشد
استاندار مازندران نیز در این مراسم، گفت: همه مردم و مسوولان باید برای تحقق حماسه اقتصادی تلاش کنند.
ربیع فلاح جلودار با اشاره به گردشگری بودن شهرستان نوشهر و ورود گردشگران به این منطقه افزود: با توجه به اینکه فرودگاه نوشهر در داخل شهر قرار دارد باید امکانات آن طوری پیش برود که با رویکرد گردشگری هم بتوان این فرودگاه را دید.
استاندار مازندران با اشاره به وجود ۳ فرودگاه در استان، اظهار داشت: علیرغم اقدامات خوبی که برای توسعه این فرودگاه ها صورت گرفته، اما هنوز هیچ کدام در طراز یک فرودگاه بین المللی با رعایت استانداردهای روز دنیا نیستند.

*هر چه قدر برای فرودگاه نوشهر کار شود باز کم است
نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم گفت: حدود ۷۲ سال قبل در نوشهر فرودگاه احداث شد و این به واسطه فرهنگ کهن و وجود ظرفیت‌های بسیار بالا است.
وی افزود: احداث بندر نوشهر نیز یکی دیگر از زیرساخت‌های بسیار مهم و حیاتی در صنعت حمل و نقل دریایی از دیگر توانمندی‌های نوشهر است که از همیت ویژه‌ای برخوردار است.
نماینده مردم نوشهر و چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هر چه قدر برای فرودگاهنوشهر کار شود باز کم است، اظهار داشت: فرودگاه نوشهر میراثی است که به ما رسیده است و باید برای توسعه و شکوفایی و رونق بخشی بیشتر آن تلاشی فزون‌تر صورت گیرد.
وی خاطرنشان کرد: تا زمانی که هواپیما در فرودگاه نوشهر با آرامش نشست و برخاست نکند دغدغه داریم و باید به این موضوع توجه شود.
احمدی درباره نصب و اجرای دستگاه کمک ناوبری در فرودگاه نوشهر گفت: تجهیز فرودگاه نوشهر به دستگاه ویژه فرود هواپیما در شرایط‌‌ بد آب و هوایی از دغدغه‌هایی بود که به لطف خدا این امر تحقق یافت و این موضوع به رونق فرودگاه کمک قابل توجهی می‌کند.

*بهره برداری از طرح در حال اجرای فرودگاه نوشهر در آینده نزدیک
موسی مشاء زمینی مدیرکل فرودگاه های مازندران نیز دراین مراسم از بهره برداری از طرح در حال اجرای فرودگاه نوشهر در آینده نزدیک خبر داد و گفت : اکنون کار ساخت و نصب دستگاه کمک ناوبری و سالن ترانزیت این فرودگاه به مراحل پایانی رسیده است.
وی از همکاری مسوولان نهادهای ذیربط در اجرای این طرح ها در این شهرستان قدردانی کرد.
غرب مازندران دارای دو فرودگاه یکی در نوشهر و دیگری در رامسراست.

اشتراک گذاری:
بدون دیدگاه

با عرض پوزش، فرم نظر در این زمان بسته است.