نوع بیمه نامه را انتخاب کنید:

Page Title

بلند قدترین مرد ایران در چالوس/ هیچ کفشی به اندازه پای او وجود ندارد!

بلند قدترین مرد ایران در چالوس/ هیچ کفشی به اندازه پای او وجود ندارد!

«مرتضی مهرزاد» فرزند سهراب در سال ۱۳۶۶ در شهرستان رودسر استان گیلان به دنیا آمد، او فرزند اول خانواده است و پس از او مهسا ۱۸ ساله و برادر دیگرش مهیار ۱۷ ساله به دنیا آمدند، او ناگهان به شکل عجیبی قد کشید به طور حتم داستان زندگی او برای شما بسیار جالب خواهد بود، او برای ما می‌گوید که چرا اینگونه قد کشیده است. او برای ما از روزهایی خواهد گفت که ۱۹۰ سانتی‌متر قد داشت و حالا پس از ۶ سال ،۵۷ سانتی‌متر بلندتر شده است.

به یکباره قد کشیدم

در سال ۱۳۷۸ به همراه خانواده‌ام از رودسر به شهرستان چالوس آمدیم و زندگی اجاره‌ای خود را آغاز کردیم، پسرخاله‌ام مهدی کریمی در این چند سال برای ما خیلی زحمت کشید و به من و مادرم بسیار رسیدگی کرد که از او ممنونم. البته زمانی که ما از رودسر به چالوس آمدیم، من سالم بودم و چنین وضعی نداشتم.در سال ۸۲، زمانی که ۱۶ ساله بودم، ضربه شدیدی به لگن سمت راستم خورد که مدتی این درد با من همراه بود و باعث بستری شدنم در بیمارستان شهیدبهشتی بابل شد، آزمایشات زیادی روی من صورت گرفت و دو بار هم تحت عمل جراحی قرار گرفتم، مدتی پس از عمل متوجه شدم که پای راستم ۱۰ سانتی‌متر کوتاه‌تر از پای چپم می‌باشد، در همان زمان متوجه شدم که دارم بلند می‌شوم، من پیش از عمل یک متر و ۹۰ سانت قدم بود، اما طی این سال، نزدیک به ۶۰ سانت بلندتر شده‌ام.

مادرم؛ همه چیز من

آنها زندگی سختی را می‌گذرانند، بیماری مرتضی و درآمد کم از جمله مشکلاتی است که این خانواده را تحت فشار قرار داده است، مرتضی می‌گوید: «از مادرم تشکر می‌کنم، او همه چیز من است، او بیماری دیابت دارد، تا جایی که دو انگشت پای چپ خود را از دست داده است، اما با این حال بعد از فوت پدرم با کار در منازل مردم و نظافت خانه‌ها، سال‌هاست که چرخ زندگی‌مان را می‌چرخاند، برادرم هم در یک آرایشگاه کار می‌کند، من از روی آنان خجالت می‌کشم که به خاطر وضعیت جسمانی‌‌ام نمی‌توانم برای درآمد خانواده قدمی بردارم، از طرفی اجاره مسکن و از طرفی دیگر هزینه‌های بالا، زندگی‌مان را دشوار ساخته است. من شش سال است که خانه‌نشین و زمینگیر شدم و همچنان در حال رشد هستم، از من به جز اینکه مخارج درمانم هم به دوش خانواده افتاده است، کاری برنمی‌آید.

دغدغه‌های من

امکان ندارد فردی مانند مرتضی مهرزاد، دغدغه‌های زندگی نداشته باشد، می‌گوید: «از آنجا که قد بسیار بلندی دارم، خجالت می‌کشم در اجتماع حاضر شوم، حتی خیلی از همسایه‌ها نمی‌دانند که من در کنار آنان زندگی می‌کنم، هیچ کفش و لباسی به سایز من پیدا نمی‌شود، اگر هم پیدا شود باید سفارشی برایم بدوزند، شلوار پارچه‌ای نمی‌توانم بپوشم، چون اذیت می‌شوم، در هیچ اتومبیلی پاهایم جا نمی‌گیرد و نمی‌توانم زندگی راحتی را دنبال کنم، بعضی موقع‌ها، از خودم خسته می‌شوم، اما نباید با تقدیر مبارزه کنم، نمی‌دانم آینده برای من چه سرنوشتی را رقم زده است.

علت بلندی قد من

دکتر شیروانی و دکتر مطیعی که هر دو  فوق‌تخصص مغز و استخوان هستند، با آزمایشات مختلف گفتند که توموری در مغزم مشاهده شده که این غده باعث رشد بی‌رویه من طی شش سال اخیر شده است، به زودی در بیمارستان شهدای تجریش تهران مورد عمل جراحی قرار خواهم گرفت تا اگر خدا بخواهد از پیشرفت بلندی قد من جلوگیری شود.

هزینه عمل من

پس از اینکه مسئولان از حال و روز من باخبر شدند، به کمک من شتافتند و هزینه پزشکان و خرج عمل جراحی‌ام را متقبل شدند. فرمانداری، کمیته امداد، سازمان بهزیستی، شورای شهر و وزارت بهداشت و درمان شهرستان چالوس و عده‌ای دیگر از مسئولان استان مازندران به من کمک کردند که جا دارد از همه آنان تشکر کنم.

سرم را گرم می‌کنم

از آنجایی که از منزل بیرون نمی‌روم، باید سر خودم را یک جوری گرم کنم، از این رو به مطالعه کتاب و مجلات می‌پردازم، تلویزیون نگاه می‌کنم، از دیدن فوتبال لذت می‌برم، پرسپولیسی هستم و تمام بازی‌های این تیم را تماشا می‌کنم، بازی‌های منچستر را از دست نمی‌دهم.

آرزوهای من

مرتضی مهرزاد آرزو دارد ظهور امام زمان(عج) را ببیند، از خداوند می‌خواهد که تمامی بیماران را شفا بدهد و از افرادی که تاکنون به او و خانواده‌اش کمک کرده و همچنین خانم باقری که طی این سال‌ها به رتق و فتق امورشان پرداخت، تشکر می‌کند.

[box] با بیمه زندگی سامان آشنا شده اید؟؟ شما هم روزی بیمه زندگی خواهید داشت.[/box]

۱دیدگاه
  • arash
    ارسال شده در۱:۱۱ ب.ظ,فروردین ۹, ۱۳۹۵

    اگه یه کفاش ماهر و انسان دوست پیدا بشه که برای آقا مرتضی یه جفت کفش مناسب بدوزه (کفش پای راست دارای کفی به اندازه ده تا پانزده سانتیمتر بلند تر از پای چپ باشه) ،آقا مرتضی میتونه والیبال نشسته که سهله ،والیبال ایستاده و بسکتبالم بازی کنه…..