نوع بیمه نامه را انتخاب کنید:

Page Title

۹ جایگاه سوخت جدید تاپایان سال در غرب مازندران افتتاح می شود

۹ جایگاه سوخت جدید تاپایان سال در غرب مازندران افتتاح می شود

مدیر شرکت پخش فراورده های نفتی غرب مازندران در نشست خبری با خبرنگاران در چالوس گفت: منطقه غرب مازندران به دلیل گردشگر پذیر بودن و حضور انبوه مسافران و گردشگران یکی از مناطق پر مصرف در فراورده های سوخت خودرو می باشد.

محمود طاهری افزود: همه سعی و تلاش ما بر این است تا پایان امسال ۹ جایگاه سوخت جدید در غرب مازندران نیز افتتاح و به بهره برداری و میزان خدمات رسانی ما به شهروندان غرب مازندران و مسافران و گردشگران بیشتر شود.

وی به مجموعه فراورده های توزیع شده در غرب استان پرداخت و افزود: در منطقه غرب مازندران طی شش ماه اول سال جاری با هشت درصد رشد از تقریبا ۸/۳۲۲ میلیون لیتر در سال ۹۰ به ۳۵۰ میلیون لیتر رسیده است که ۲/۲۷ میلیون لیتر افزایش مصرف را شاهد بودیم.

وی بیان داشت : بیشترین رشد مصرف از نظر لیتراژ به بنزین معمولی با ۸/۱۳ میلیون لیتر و از لحاظ درصد به بنزین سوپر با ۴۰ درصد رشد تعلق دارد.

طاهری اظهار داشت: مصرف نفتگاز با شش درصد افزایش از ۳/۸۵ درصد میلیون لیتر در سال ۹۰ به بیش از ۴/۹۰ میلیون لیتر در سال ۹۱ افزایش یافته است یعنی بیش از پنج میلیون لیتر که کل این مقدار به بخش حمل و نقل تعلق دارد.

وی در ادامه خاطر نشان ساخت: در بخش های غیر حمل و نقلی مصرف نفتگاز مرغداری ها ۲۵درصد و کشتی ها ۱۰ درصد کاهش و در بخش حرارتی در منطقه کلاردشت و مرزن آباد ۱۲ درصد و در بخش فروشندگی روستایی نیز ۱۶ درصد افزایش داشته است.

رئیس شرکت نفت منطقه غرب مازندران عنوان کرد: توزیع نفت سفید نیز از ۱۲ درصد افزایش برخوردار بوده است و با ۴/۳ میلیون لیتر افزایش توزیع به رقم ۶/۳۳ میلیون لیتر رسیده است که این مقدار با در نظر گرفتن مصرف سالیانه ۱۰۷ میلیون لیتر حدود یک سوم نیاز منطقه را شامل می گردد.

این مدیر گفت: میانگین قیمت بین المللی فراورده ها تا پایان شهریور ماه سال جاری ۱۹۵۶۱ ریال می باشد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ، از ۷۰ درصد رشد برخوردار بوده است.

وی تصریح کرد: با معادل سازی مصرف سوخت CNG در شش ماه اول امسال حدود ۳۳ میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر جایگزین بنزین داشتیم.

طاهری با اشاره به اینکه ۳۱ باب جایگاه سوخت رسانی CNG در غرب مازندران فعال هستند افزود: از این تعداد جایگاه ۳۱۸۵۰ نرمال متر مکعب ظرفیت عرضه داریم که این رقم به ۴۰۹۰۰متر مکعب رسید.

وی بیان داشت: سی و یک درصد مصرف سوخت خودروها در غرب مازندران را گاز CNG تشکیل می دهد که نوعی امنیت توزیع برقرار شد.

وی گفت: در بخش حمل و نقل عمومی و با توجه به افزایش مسافر و گردشگر ترافیک جاده ای خدمات رسانی و تامین بسیار مطلوب انجام شده است و در این بخش به نسبت مدت مشابه بالغ بر شش هزار میلیارد ریال یارانه پرداخت کردیم که در مقایسه با شش ماه گذشته ۱۱۴ درصد افزایش داشت.از این ۱۱۴ درصد ۷۰درصد نرخ پایانه در خلیج فارس و ۴۴ درصد دیگر به نام مصرف کننده و به نوع مصرف سوخت می باشد.

رئیس شرکت نفت منطقه غرب مازندران به طرح منطقه ای کردن عرضه سوخت اشاره کرد و اظهار داشت: از مزایای این طرح به جلوگیری از جابجایی غیر مجاز ، شفافیت در عرضه سهمیه ها ، جلوگیری از قاچاق ، فراورده های نفتی ، روان تر شدن عملیات عرضه و احقاق حق مصرف کنندگان واقعی منجر شده است.

وی تصریح کرد: بیشترین مصرف سوخت خودرو را چالوس دارد چرا که به پایتخت نزدیک و همواره مسافر پذیر و دارای جمعیت شناور می باشد.

طاهری با بیان اینکه ۵۵ هزار خانوار در غرب مازندران کالابرگ سوخت خانگی دریافت کردند گفت: از همه خانوارها و به خصوص روستاییان در مناطق کوهستانی و سردسیر درخواست می شود از همه اکنون نسبت به تهیه سوخت موردنیاز زمستانه خود اقدام نمایند تا در ایام سرما ، بارش برف و یخبندان به مشکلی برخورد نکنند.

وی در پایان باتقدیر و تشکر از تمامی رانندگانی که با خودروهای نفتکش در امر جابجایی و تامین سوخت جایگاهها دارند افزود:تلاش های وافر و شبانه روزی آنها بخش قابل توجهی از موفقیت ها و خدمات رسانی ما را تشکیل می دهند.

 

منبع: نوشهر آنلاین دات ای آر

اشتراک گذاری:
بدون دیدگاه

با عرض پوزش، فرم نظر در این زمان بسته است.