نوع بیمه نامه را انتخاب کنید:

Page Title

لزوم گسترش همکاری‌های بیمه‌ای با نهادهای بین‌المللی

لزوم گسترش همکاری‌های بیمه‌ای با نهادهای بین‌المللی

وزیر اقتصاد در دیدار مدیر عامل شرکت بیمه اتکایی آسیایی «ایشین‌ری» گفت: جهت‌گیری‌های اقتصادی ایران حمایت و تقویت نهادهای اقتصادی منطقه است و شرکت بیمه اتکایی آسیایی(Asian Re) هم از این حمایت‌ها برخوردار است.

به گزارش ریسک نیوز،به نقل از روابط عمومی بیمه مرکزی، وزیر امور اقتصادی و دارایی در دیدار مدیر عامل شرکت بیمه اتکایی آسیایی با بیان اینکه جهت‌گیری‌ اقتصادی ایران حمایت و تقویت نهادهای اقتصادی منطقه است و شرکت بیمه اتکایی آسیایی(Asian Re) هم از این حمایت‌ها برخوردار است، گفت: با توجه به حضور کشورهای پرقدرتی چون هند، چین و کره در این شرکت و تاثیر قابل توجه آن در اقتصاد بین‌المللی، حضور و مشارکت ایران در این شرکت فرصت مناسبی برای برقراری آرامش، اطمینان و تضمین سرمایه‌گذاری‌های کلان ایجاد می‌کند.
حسینی با اشاره به اینکه کشورهای عضو این شرکت در حدود 50 درصد از جمعیت جهان را تشکیل می‌دهند، گفت: این ظرفیت نشان می‌دهد که ایشین‌ری یکی از نهادهای پرقدرت و پرنفوذ منطقه است و با توجه به این‌که یکی از مصوبات سران عضو جنبش عدم تعهد هم ارتقای همکاری‌های منطقه بوده است انتظار من از این شرکت این است که با یک نگاه ژرف‌نگر به توسعه این شرکت بین المللی بیندیشید.

وی با تاکید بر ضرورت تقویت فعالیت‌های این شرکت در سطح بین‌الملل گفت: کشور ایران با علم به قابلیت‌ها و ظرفیت‌های شرکت ایشین‌ری، تمام تلاش خود را برای افزایش سرمایه شرکت انجام داده و از افزایش سرمایه و سایر تصمیمات رئیس کل بیمه مرکزی به عنوان نماینده کشور ایران در این شرکت حمایت می‌کند.

در این جلسه که با حضور سید محمد کریمی رئیس کل بیمه مرکزی و عبدالناصر همتی رئیس هیات مدیره ایشین‌ری برگزارشد، آقای کومار مدیر عامل این شرکت با تقدیر از عضویت و همکاری‌های خوب کشور ایران با این شرکت گفت: همکاری‌های ایران در این زمینه مصداق بارز همکاری های بین‌المللی است و درخواست من از ایران این است که به عنوان یک کشور پیشرو در کنار سایر کشورهای عضو ظرفیت این شرکت را بالاتر ببریم.

سید محمد کریمی رئیس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران نیز در این دیدار با اشاره به میزان سرمایه‌گذاری ایران در شرکت بیمه آسیایی ایشین‌ری از تمایل کشورمان برای افزایش همکاری‌های متقابل با این شرکت خبر داد.

عبدالناصر همتی به عنوان رئیس هیات مدیره این شرکت با تشریح چگونگی فعالیت‌های این شرکت از پرداخت خسارت عظیم به بیمه‌گذاران سیل بانکوک به عنوان یکی از مواردی نام برد که موجب شده بود برخی از شرکت‌های بزرگ بیمه‌ای تا مرز ورشکستگی پیش بروند.

مدیرعامل ایشین‌ری در طول سفر خود به ایران، علاوه بر این دیدار در جلسات متعدد با مدیران عامل شرکت های بیمه و معاون اتکایی بیمه مرکزی بر همکاری های دو جانبه ایران با این شرکت تاکید کرده است.

این گزارش حاکیست شرکت بیمه اتکایی آسیایی (ایشین‌ری) کشور ایران دارای دو عضو از 5 عضو هیات مدیره شرکت شامل رییس هیات ‌مدیره و عضو هیات مدیره است و 10 کشور در این شرکت عضو هستند که سهام‌داران عمده آن ایران و شرکت Gic هندوستان هستند.

در یکی دو سال اخیر تقاضا برای عضویت و سرمایه‌گذاری در این شرکت زیاد شده و شرکت‌هایی از کشورهای چین، ژاپن، سریلانکا، هندوستان و بحرین نیز در این شرکت عضو هستند.

این شرکت در سال 1979 با اهداف «قبول عملیات اتکایی از بازار های عضو و منطقه»،«سرمایه گذاری در منطقه » و « ارائه کمک‌های فنی به بازارهای بیمه‌ای کشورهای عضو» تشکیل شده است.

اشتراک گذاری:
بدون دیدگاه

با عرض پوزش، فرم نظر در این زمان بسته است.