نوع بیمه نامه را انتخاب کنید:

Page Title

تشکیل مازندران غربی خواسته ساکنان غرب استان

تشکیل مازندران غربی خواسته ساکنان غرب استان

نوشهر نیوز/  در حالی که مدیریت ارشد استان، تفکر تجزیه غرب مازندران را نوعی خیانت به مردم مازندران اعلام داشته، نمایندگان و مسئولان غرب استان، خواستار ایجاد استانی جدید تحت عنوان مازندران غربی هستند.(گزارش از :حسن قمی)
هفتمین جلسه شورای اداری شهرستان چالوس در حالی شنبه شب در مجموعه دلگشا برگزار شد که وزیر اقتصاد و دارایی و استاندار مازندران، نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس و امام جمعه چالوس حضور داشتند.

در این نشست بیشتر از آنکه فرصتی برای طرح موضوعات مختلف باشد بحث استانی شدن غرب مازندران در دستور کار جلسه قرار گرفت.

بحثی که با اظهارات استاندار در مرکز مازندران در شورای اداری استان آغاز شد و شامگاه آن روز در غرب مازندران در شورای اداری چالوس ادامه داشت.

مازندران غربی خواسته به حق مردم غرب مازندران

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس در هفتمین شورای اداری شهرستان چالوس گفت: مازندران غربی خواسته به حق مردم غرب مازندران است.

قاسم احمدی لاشکی افزود: توجه به تجربه استانی شدن در خراسان و آذربایجان و مسیر پیشرفت و توسعه یافتگی در این استانها نشان داده که در صورت استانی شدن غرب مازندران شاخصه های آبادانی و توسعه محقق خواهد شد.

وی با اشاره به آزادراه تهران شمال خاطرنشان کرد: با وجود فکر اولیه و انتظاری که از احداث آزادراه تهران شمال می رفت نتیجه خوبی از آن گرفته نشده و پیگیری آزادراه تنها باید از طریق دفتر مقام معظم رهبری میسر شود.

تجزیه مازندران تنها بر اساس قانون

وزیر امور اقتصادی و دارایی در خصوص استانی شدن غرب مازندران گفت: هر تصمیمی که از سوی مسئولان نهادهای مرتبط برای توسعه و شکوفایی ظرفیتهای منطقه صورت می گیرد باید بر اساس قانون و متناسب با نیازهای منطقه باشد.

سید شمس الدین حسینی  افزود: تقسیمات کشور مرتبط به تصمیم گیری و ملاحظات مختلفی است و بسیاری از درخواست ها مردم به حق است ولی نباید شیوه های اجرایی طرح ها پیش از هنگام از مسیر حقوقی خود خارج شود.

وی افزود: برای استفاده بهینه از ظرفیت های استان مازندران نیازمند نگاه هماهنگ و تمرکز بیشتر است و رفع عقب ماندگی استان با ایجاد مسیر دسترسی فعالان اقتصادی  و بهره گیری از منابع سرشار صندوق توسعه ملی امکان پذیر خواهد بود.

وزیر اقتصاد افزود: هرچند امروز یکی از دغدغه های جدی دولت دسترسی آسان به راهها و ابنیه شمال کشور است اما زیرساختها متناسب با نیاز کنونی جامعه و گردشگرپذیری منطقه در  شمال کشور فراهم نیست.

وی شمال کشور را قطعه ای از بهشت در روی زمین یاد کرد و گفت: شاید بسیاری از محدودیت ها در مسیر حفظ محیط زیست استان باشد ولی محیط زیست منعی برای توسعه استان نیست و بایستی شیوه های انتخاب صنایع را لحاظ قرار داد.

مشکلات غرب مازندران با تابلوهای اداری حل نمی شود

استاندار مازندران با انتقاد از برخی طرح های تجزیه استان گفت: با تابلوهای اداری نمی توان مشکلات غرب مازندران را حل کرد.

سید علی اکبر طاهایی افزود: مشکلات آب شرب بهداشتی و آزادراه و اشتغال و فرهنگ به عنوان دغدغه محوری مردم غرب مازندران محسوب می شود و با استانی شدن غرب مازندران مشکلات رفع نمی شود.

وی افزود: مازندران نیازمند وحدت رویه و مطالبات محوری است و بایستی زیرساخت ها در این استان در بخش های مختلف فراهم شود.

استاندار مازندران افزود: باید استان را یکپارچه دید و به عنوان هجدهمین استان کشور یک استان کوچک بوده و نمی توان با استان های مثل سیستان و بلوچستان مقایسه کرد.

حق مطلب نسبت به غرب مازندران ادا نشد

امام جمعه چالوس گفت: متاسفانه نسبت به غرب مازندران حق مطلب ادا نشده است.

حجت الاسلام راشدی افزود: استانی شدن غرب مازندران به منزله تفرقه نیست بلکه ادای حق در حقوق مردم منطقه غرب استان محسوب می شود.

وی افزود: منطقه غرب استان نه دارای امکانات کشاورزی و نه امکانات صنعتی و گردشگری است و شهرک های صنعتی فقط در حد اسم صنعتی باقی مانده است.

امام جمعه چالوس اضافه کرد: غرب مازندران حتی دارای یک کارخانه مادر نیست و اگر جاذبه های گردشگری غرب استان نبود بطور حتم وضعیت معیشیتی مردم دچار آسیب می شد.

[box] با بیمه زندگی سامان آشنا شده اید؟؟ شما هم روزی بیمه زندگی خواهید داشت.[/box]

اشتراک گذاری:
بدون دیدگاه

با عرض پوزش، فرم نظر در این زمان بسته است.