نوع بیمه نامه را انتخاب کنید:

Page Title

علی ضیایی:حذف یا کاهش حق بیمه اتکایی اجباری/ ۴ محصول جدید بیمه عمر در راه است

علی ضیایی:حذف یا کاهش حق بیمه اتکایی اجباری/ ۴ محصول جدید بیمه عمر در راه است

 

مدیر عامل بیمه سامان در گفت‌وگو با فارس خواستار شد :

حذف یا کاهش حق بیمه اتکایی اجباری/ ۴ محصول جدید بیمه عمر در راه است.

مدیرعامل بیمه سامان با تاکید بر حذف حق بیمه اتکایی اجباری از همه بیمه‌نامه‌ها گفت: امیدواریم با توجه به رویکرد بیمه مرکزی برای توسعه بیمه‌های زندگی و قانون برنامه پنجم این رقم امسال کاهش یابد.

علی ضیایی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» در خصوص حق بیمه اتکایی اجباری گفت: در اغلب کشورهای دنیا حق بیمه اتکایی اجباری حذف شده است و در برخی کشورها نیز این رقم حداکثر ۵ درصد است.

وی افزود: متاسفانه در کشور ما از ابتدا تاکنون حق بیمه اتکایی اجباری ۲۵ درصد اموال و ۵۰ درصد اشخاص وجود دارد.

مدیر عامل بیمه سامان با بیان اینکه کاهش حق بیمه اتکایی اجباری و در نهایت حذف آن در دستور کار بیمه مرکزی است، ادامه داد: اما تاکنون اقدام عملی در این خصوص صورت نگرفته است.

ضیایی ابراز امیدواری کرد در سال جاری با توجه رویکرد بیمه مرکزی برای توسعه بیمه‌های زندگی و  همین طور ماده ۱۱۴قانون برنامه پنجم، این رقم کاهش پیدا کند.

وی تصریح کرد: ما به عنوان بیمه‌گر با حذف اتکایی اجباری از تمام بیمه‌ها موافقیم نه اینکه فقط رشته‌های سودآور حذف شود و مثلا بیمه‌نامه شخص ثالث که ضررده است اتکایی اجباری داشته باشد.

ضیایی افزود: آزادسازی نرخ در بیمه‌نامه شخص ثالث داده شود و اتکایی اجباری آن حذف شود.

مدیر عامل بیمه سامان گفت: با توجه به فعالیت‌های شاخص این شرکت در بیمه‌های عمر و تشکیل سرمایه، طبق برنامه حداکثر تا دو سال آینده چهار محصول جدید بیمه عمر به این شرکت اضافه خواهد شد.

وی سهم بیمه‌های عمر را از کل فعالیت شرکت ۱۸درصد عنوان و تصریح کرد: هدف شرکت رساندن این عدد به ۲۵درصد بود که در صورت برداشتن حق بیمه اتکایی به دو برابر افزایش خواهد یافت.

[box] با بیمه زندگی سامان آشنا شده اید؟؟ شما هم روزی بیمه زندگی خواهید داشت.[/box]

اشتراک گذاری:
بدون دیدگاه

با عرض پوزش، فرم نظر در این زمان بسته است.