نوع بیمه نامه را انتخاب کنید:

Page Title

انتقاد از رقابت شدید بانک ها با بیمه ها

انتقاد از رقابت شدید بانک ها با بیمه ها

مدیر عامل شرکت بیمه کوثر، کلمه «بیمه» را دارای بار منفی بسیار دانست و خواستار اصلاح و تغییر نام «بیمه» شد.
به گزارش بینا، عبدالرسول عطایی مدیرعامل شرکت بیمه کوثر ضمن بیان اینکه، بیمه به موازات اقتصاد کشور رشد نداشته است، به موج گفت: متاسفانه ما بیمه را به عنوان یک کالای لوکس معرفی کردیم و هیچ خاطره خوشی از بیمه در ذهن مردم ایجاد نکردیم.

بیمه را با شخص ثالث به مردم معرفی کردیم
وی ضمن بیان اینکه، بیمه مهجور است و باید بیمه را از مهجوریت رها کرد، اظهار داشت: بیمه را فقط با بیمه شخص ثالث و درمان به مردم معرفی کردیم در حالیکه روزانه ما با هزاران ریسک مواجه ایم که همه این ریسک ها از طریق بیمه قابل پوشش دهی است.
مدیر عامل شرکت بیمه کوثر به زمین لرزه و سونامی عظیم ژاپن در مارس سال گذشته و ویرانی گسترده و خسارت های مالی بسیار آن اشاره کرد و گفت: تاثر مردم تنها ناشی از مسائل روحی و روانی آن واقعه بود اما هیچکس غصه اموال خود را نداشت آن هم به این دلیل که اموال آنان تحت پوشش بیمه بود.

ژاپنی ها حداقل 7 بیمه نامه در جیب دارند
وی، رسالت اصلی بیمه در وجود آرامش، اعتماد و تامین آینده فردا توصیف کرد و گفت: مردم کشور ژاپن حداقل 7 بیمه نامه در جیب خود دارند اما مردم ما فقط بیمه شخص ثالث و درمان را می شناسند.
وی افزود: ما فرهنگ سازی و اطلاع رسانی لازم را در بخش بیمه نداشتیم و به همین دلیل مردم اقبالی به بیمه از خود نشان ندادند.

حجم گسترده تبلیغات بانک ها در مقابل بیمه ها
عطایی از رقابت بانک ها با بیمه ها نیز انتقاد کرد و با توجه به حجم گسترده تبلیغات بانک ها نسبت به شرکت های بیمه خواستار اطلاع رسانی لازم در این عرصه شد.
وی همچنین، خلق بیمه نامه های جدید به منظور افزایش اقبال عمومی به بیمه را مورد تاکید قرار داد و در ادامه از عنوان کلمه بیمه انتقاد کرد و خواستار اصلاح آن شد.

جایگزینی کلمات آرامش و اعتماد به جای “بیمه”
مدیر عامل شرکت بیمه کوثر ضمن بیان اینکه، عنوان کلمه «بیمه» اشتباه است و بار منفی بسیاری دارد، تصریح کرد: «بیم» به معنای ترس است پس ما غیر مستقیم به مردم می فهمانیم که هر کجا ترس به سراغتان آمد، بیمه خریداری کنید در حالیکه در دنیا به بیمه insurance می گویند که به معنای اعتماد و آرامش است پس بهتر است ما هم اسم بیمه را تغییر دهیم و بگوئیم آرامش و اعتماد خریداری کنید.

 

اشتراک گذاری:
بدون دیدگاه

با عرض پوزش، فرم نظر در این زمان بسته است.